بالگرد امدادی اورژانس

تا کنون انواع مختلفی از این بالگردها برای مقاصد گوناگون امدادی طراحی و ساخته شده است. که بالگردها AED برای رساندن دستگاه شوک به بیمار و بالگرد کمکهای اولیه برای رساندن جعبه کمکهای اولیه از این دسته هستند.
 
بالگرد AED
این بالگرد با هدف رساندن سریع دستگاه دفیبریلاتور AED به صحنه حادثه طراحی شده است و در داخل خود دستگاه AED و پدهای شوک را حمل می کند.
امکانات این بالگرد:
• سامانه جستجوی موقعیت ماهواره ای
• دوربین و امکانات صوتی تصویری
• وزن حدود 4 کیلوگرم
• توانایی حمل بار تا 4 کیلوگرم
افزایش احتمال موفقیت احیای قلبی ریوی تا 80 درصد
بنابر گفته محققان در اتحادیه اروپا سالانه حدود 800،000 نفر ایست قلبی می کنند و تنها 8 درصد شانس برگشت و زنده ماندن دارند و این بدلیل پاسخ نسبتا طولانی اورژانس ( حدود 10 دقیقه) است.مرگ مغزی و مرگ همه در عرض 4 تا 6 دقیقه رخ می دهد. با این بالگردهای امدادی امکان رساندن تجهیزات در عرض یک دقیقه به بیماری در فاصله 12 کیلومتری وجود دارد که شانس زنده ماندن را از 8 به 80 درصد می رساند.
با توجه به امکانات صوتی و تصویری این بالگرد امدادی اپراتور اورژانس می تواند مستقیما با فرد در صحنه صحبت کند و ارتباط صوتی و تصویری داشته باشد و وی را برای انجام اقدامات اولیه و فوری راهنمایی نماید.
نوعی از این بالگردها برای ارسال وسایل کمکهای اولیه در صحنه حادثه طراحی شده اند و کارایی بالایی در حوادث و بلایا دارند. از جمله خصوصیات آنها ارائه عملیات نجات سریعتر و امن تر در موقعیت های خطرناک مانند واکنش به بلایای طبیعی ، کوه نجات و نجات سریع از آب می باشد.
.
.
 
.
/ 0 نظر / 282 بازدید