نوار ابزار بروسلو

از جمله این اطلاعات می توان به دوز داروهای حیاتی، میزان ولتاژ برای شوک و سایز لوله تراشه اشاره کرد. همانطور که می دانید در شرایط اضطراری زمان بسیار محدود است و این ابزار می تواند با کاهش زمان محاسبات و در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم برای درمان کودک کمک خوبی باشد. این ابزار برای کودکان حداکثر تا سن 12 سال و حداکثر وزن 36 کیلوگرم (80 پوند) طراحی شده است.

نوار Broselow در بسیاری از کتاب های درسی و نشریات پزشکی به عنوان استاندارد برای درمان اضطراری کودکان شناخته شده است.


در سال 1980 پزشکان اورژانس دکتر جیمز بروسلو و دکتر رابرت لوتن بدنبال روشی برای حل مشکل محاسباتی در زمان درمان اورژانسی کودکان بودند که نتیجه تلاش های آنها اخترع نوار ابزاری خاص برای درمان خانگی توسط دکتر بروسلو در سال 1985بود که بعدا با همکاری دکتر رابرت لوتن از اعضای دانشگاه فلوریدا طی سالها مطالعه تکمیل تر شد.

نوار آماده شده حاوی دوزهای پیش محاسبه شده دارویی بود که به طور موثر از خطاهای بالقوه مرتبط با آماده سازی و تجویز دوزهای کم در کودکان پیشگیری می کرد.

اشتباهات پزشکی در زمینه تجویز دوز صحیح دارو برای کودکان در شرایط اورژانس یکی از مشکلات شایع در درمان آنها می باشد. بطوریکه تقریبا 35 درصد از کودکان منتقل شده توسط سرویس اورژانس پیش بیمارستانی EMS دوز صحیح دارو را دریافت نمی کنند.

اشتباهات ریاضی در محاسبات دارویی کودکان چند برابر کشنده تر از خطاهای محاسباتی در گروه بزرگسالان است لذا با توجه به خطاهای زیاد محاسباتی در گروه سنی کودکان استفاده از نوار ابزار محاسباتی یک راهکار مطمئن می باشد.

 ساختار نوار بروسلو:

این نوار در ابتدا برای وزن حداکثر 25 کیلوگرم با 8 طیف رنگ طراحی شد و اکنون برای حداکثر وزن 36 کیلوگرم و دارای تا 10 طیف رنگ می باشد.

جدول مشخصات رنگ و محدود وزن در نوار بروسلو:/ 0 نظر / 377 بازدید